Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

 Posiedzenie Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD - 18.11.2016

 15 listopada 2015 r. odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD. Jako przedstawiciel Krajowej Rady PZD udział wzięła w nim również Starsza Inspektor ds. terenowo-prawnych, Pani Agnieszka Rudawska. 
Po dokładnym przedstawieniu aktualnej sytuacji w PZD, skupiono się na głównym temacie tych obrad, jakim były wnioski z powszechnego przeglądu ROD i działek dokonanego w tym roku. 
Zebrani uzyskali także informacje dotyczące realizacji projektów unijnych na terenie Okręgu. Program instalacji urządzeń fotowoltaicznych w ogrodach będzie kontynuowany. Został on jedynie zawieszony z uwagi na brak środków. Prace związane z projektem zostaną podjęte jak tylko Urząd Marszałkowski uzyska środki unijne na ten cel.
Na posiedzeniu zostały także szczegółowo przedstawione informacje o realizacji art. 75 i 76 ustawy o ROD, które pozwalają na uzyskanie tytułu prawnego do gruntów ich dotychczas nieposiadających, a także o roszczeniach do gruntów ROD Okręgu Podlaskiego, ujęciu podlaskich ogrodów w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, przebiegu tegorocznych walnych zebrań oraz o odbytych do tej pory zebraniach ustawowych działkowców.
W obradach nie zabrakło również ważnego tematu, jakim są częściowe likwidacje ROD. Obecnie w Okręgu Podlaskim liczba już prowadzonych bądź zaraz się rozpoczynających likwidacji wynosi pięć. Ze wstępnych informacji posiadanych przez OZP PZD będzie ich niestety jeszcze więcej. 
Tematem poruszonym na posiedzeniu były również czasowe zajęcia terenów ROD i służebność przesyłu oraz dotacje na inwestycje z Funduszu Rozwoju i ze źródeł zewnętrznych.
Członkom Okręgu zebranym na posiedzeniu przedstawiono także istotny problem, jakim są skargi działkowców. Ich liczba w stosunku do lat ubiegłych niemal się podwoiła.
Po wysłuchaniu i przeanalizowaniu wszystkich zaprezentowanych tematów, OZP PZD podjął niezbędne uchwały, po czym zgodnie z planem nastąpiło zakończenie obrad. 

 

28 lutego 2017

Powrót na stronę główną

kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza