Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

Artykuły

 Zwierzęta na terenie ROD - 02.08.2017

 W ostatnich latach coraz częstszym powodem zatargów międzysąsiedzkich występujących na terenach rodzinnych ogrodów działkowych są zwierzęta hodowane przez część działkowców. W związku z powyższym przypominamy, że zgodnie z § 58 regulaminu ROD z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych i higienicznych, działkowiec może prowadzić na działce wyłącznie chów gołębi, kur i królików. Nie jest natomiast dopuszczalne, aby na terenie użytkowanej działki utrzymywać koty i psy, co niestety staje się w ostatnim czasie zmorą niektórych rodzinnych ogrodów działkowych. Psy jeżeli towarzyszą nam w naszej wyprawie na działkę powinny być prowadzone na smyczy oraz jeżeli zachodzi taka potrzeba winny mieć założony kaganiec.

 

CZYTAJ DALEJ

 


 

 Dziendobrybialystok.pl o możliwości powstania bloków na terenach białostockich ogrodów działkowych - 31.07.2017 

architecture, building, office, residential icon Portal dziendobrybialystok.pl w swoim artykule z dn. 26 lipca 2017 r., poruszył niezwykle istotny temat, jakim jest zagrożenie likwidacji terenów białostockich ogrodów działkowych pod zabudowę wielorodzinną.  Owo zagrożenie jest rzeczywiście realne, gdyż kilka znajdujących się w Białymstoku ogrodów wciąż nie zostało objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu!

 

CZYTAJ DALEJ

 


 ROD - ważny element miejskiej agrokultury - 26.07.2017

 Ogrody działkowe w polskich miastach reprezentują długą i cenną tradycję miejską – uważa dr inż. Wojciech J. Sroka z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zapraszamy do lektury wywiadu. 

 

CZYTAJ DALEJ

 


 

 Wolne działki w ROD - 24.07.2017

 Lato to szczyt sezonu działkowego, co przekłada się także na zwiększone zainteresowanie dostępnością wolnych działek. Wiele okręgowych zarządów przeżywa prawdziwe oblężenie ilością zapytań o wolne działki. W niektórych miastach pracownicy PZD odbierają dziennie nawet kilkanaście telefonów.

 

CZYTAJ DALEJ

 


 

 

18 października 2017

Powrót na stronę główną

kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza