kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza     

Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

Działkowcy dzielą się wiedzą ogrodniczą w mediach - 18.11.2020

     "Działka to wspaniałe miejsce do pracy i wypoczynku dla całej rodziny" - takie zdanie mogli usłyszeć widzowie TVP Białystok tuż przed głównym wydaniem serwisu informacyjnego.

Po raz kolejny działkowcy z naszego okręgu oraz instruktor ds. ogrodnictwa wzięli udział w programie "Ogród i nie tylko".

Pan Ryszard z ROD "Relaks" w Białymstoku opowiadał o kolumnowych odmianach drzewek owocowych, które zagościły jakiś czas temu na jego działce. Widzowie mogli również dowiedzieć się jak prawidłowo zabezpieczyć byliny i róże przed okresem zimowym oraz posłuchać o ciekawych odmianach traw ozdobnych.

Pani Krystyna, która jest prezesem tego ROD pokazała wyjątkowo długo owocującą paprykę w jej szklarni oraz wyjaśniła co robimy jesienią z krzewem jeżyny bezkolcowej.

Filip Roman, instruktor ds ogrodnictwa przedstawił kilka ciekawych odmian rośliny, które z powodzeniem mogą zastąpić kontrowersyjne żywotniki (thuje), wyjaśnił też jak możemy wykorzystać jesienne liście w zgodzie z zasadami eko-ogrodnictwa.

 

Zapraszamy do oglądania całego odcinka: 

https://bialystok.tvp.pl/30890361/ogrod-i-nie-tylko