kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza     

Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

Ekologia

 Co było ciekawego na Green Days ? - 21.04.2017

 W dniach 7–9 kwietnia 2017 odbyły się „Green Days”, czyli Zielone Dni przeznaczone dla miłośników i sympatyków ogrodnictwa i nie tylko, bo impreza ta była zorganizowana także dla przeciętnego obywatela, któremu powinno być „po drodze” z darami natury.

 

CZYTAJ DALEJ


 OZ Podlaski na Targach Ogrodnictwa i Architektury w Nadarzynie - 11.04.2017

earth, element, green icon Korzystając z informacji Krajowej Rady PZD przesłanej w styczniu br, Prezydium OZP PZD zorganizowało wyjazd na imprezę targową – Międzynarodowe Dni Zieleni Green Days – 2017, w dniu 7 kwietnia, do największego w Europie Centrum Targowo - Konferencyjnego Ptak Warsaw Expo. W imprezie tej wzięły udział 32 osoby: prezesi ROD, instruktorzy SSI i działkowcy z żonami. Organizatorzy targów stworzyli szansę na zaspokojenie różnej wrażliwości naszych działkowców, powołując sześć wspaniałych salonów zainteresowań. Koleżanki i koledzy działkowcy, uczestnicy wycieczki, swobodnie zwiedzali, każdego z nich, poświęcając według uznania, mniej lub więcej czasu, wybranemu z nich. Jak zwykle, w takiej sytuacji, najdłużej przebywaliśmy w salonie ogrodniczym gromadzącym drzewa i krzewy owocowe i rośliny doniczkowe, które można było również kupić i zabrać ze sobą do autokaru. W salonie florystycznym z kwiatami ciętymi i cebulkami kwiatowymi, trwał duży ruch związany z zakupami ciekawych, mało znanych okazów i przywiezienia ich do naszych ogrodów działkowych na Podlasie. Część męska wycieczki zatrzymała się w salonie techniki ogrodniczej, wybierając głównie roboty koszące i sprzątające, jako obiekty swoich marzeń. Niestety ich wysoka wydajność, inteligencja, bezpieczeństwo i wytrzymałość idą w parze z wysoką ceną. Po pięciu godzinach zwiedzania i wspólnym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. W ocenie uczestników wspólnego wyjazdu, targi ogrodnictwa i architektury spełniły oczekiwania merytoryczne i integracyjne działkowców z Podlasia.


 

 Prezesi i Instruktorzy SSI

 


 Dbaj o zdrowie! Ogranicz plastik i bądź eco - 07.04.2017

 W ciągu roku na świecie przybywa miliardy ton plastikowych torebek i wyrobów. Butelki na napoje, podkładki ze styropianu, foliowe torby na zakupy , plastikowe naczynia sztućce, kubki… Lista jest znacznie dłuższa. Kiedy wyjeżdżamy na działkę, zwykle zabieramy żywność w opakowaniach z plastiku. Sięgamy po niego, bo jest lżejszy niż szkło, bardziej trwały niż papier, a często zajmuje też niewiele miejsca.

 

CZYTAJ DALEJ

Brak środków na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Białymstoku - 29.03.2017

architecture, design, home owner, house, housing, real estate, roof iconW dniu dzisiejszym, tj. 29 marca, OZ Podlaski PZD otrzymał pismo z Urzędu Miejskiego w Białymstoku, w którym to zawarta została informacja o tym, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku nie dysponuje wolnymi środkami dotacyjnymi na realizację zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

 


 

Strażacy ostrzegają przed wiosennym wypalaniem traw na działkach - 27.03.2017

Przed wiosennym wypalaniem traw, pozostałości roślinnych i gałęzi, przestrzegają strażacy z Poznania i innych miast. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych prowadzą wspólną kampanię informacyjną „STOP pożarom traw”, adresowaną m.in. do działkowców.​

 

CZYTAJ DALEJ

 


 

29 lipca 2017

Powrót na stronę główną