Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

 Informacja z kursokonferencji instruktorów SSI - 02.05.2017

 

W dniu 26 kwietnia 2017r. Prezydium OZP PZD zorganizowało kursokonferencję dla instruktorów ogrodowych, której tematem wiodącym była „Ochrona roślin – drzew, krzewów, warzyw i roślin ozdobnych”. Jako wykładowcę zaproszono dr Hannę Legutowską – autorkę książki „Ochrona roślin” wydanej w 2016r. 
    Większość instruktorów potraktowała to zaproszenie bardzo poważnie i licznie przybyli na spotkanie ze znaną i lubianą panią doktor – pracownikiem naukowym SGGW w Warszawie i stałym współpracownikiem Wydawnictwa „działkowiec”. Wśród zaproszonych 89 instruktorów byli przedstawiciele z 58 ROD, którzy przeniosą tę wiedzę na grunt ogrodu i wykorzystają w praktyce, dzieląc się nią z pozostałymi instruktorami i działkowcami. 
    OZP PZD zastanawia się nad powtórzeniem podobnej kursokonferencji dla pozostałych instruktorów ogrodowych, którzy nie uczestniczyli w tym spotkaniu.
     Wykład oceniono bardzo wysoko i zarezerwowano Panią doktor na następny rok. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem. W dyskusji poruszono kilka istotnych problemów, które wymagają nowego spojrzenia od strony praktycznej tj.: rdza grusz, ślimaki, krety czy dobór odpowiednich odmian roślin sadowniczych i warzyw odpornych na uciążliwe choroby i szkodniki w siedliskach ogrodów działkowych. Przy tej okazji bardzo dobrze oceniono również ostatnią pracę Pani dr Legutowskiej pt. „Ochrona roślin”, która zawiera praktyczne porady – jak mądrze chronić roślinność działkową przed chorobami i szkodnikami.


                                                                             Za Prezydium Zarządu Okręgu 
                                                                                    /-/ mgr Andrzej Bojko

 


 

 Skargi i zażalenia - 28.04.2017

 Na naradzie prezesów i dyrektorów biur okręgów (20.04.2017r.) przedstawiony został problem skarg i zażaleń wpływających do Krajowej Rady PZD. 

 

CZYTAJ DALEJ

 


 

 

28 sierpnia 2017

Powrót na stronę główną

kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza