kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza     

Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

ROD im. Piasta Kołodzieja dba o pszczoły! - 25.05.2020

 

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczoły. Pszczoły odgrywają ważna rolę w naszym ekosystemie. Dzięki ich pracowitej naturze możemy pozwolić sobie na pewne lenistwo. Jako jedyne mają patent na produkcję miodu. Ich rola przy zapylaniu roślin jest bezcenna. Bez pszczół nie moglibyśmy cieszyć się smakiem wielu warzyw i owoców, a już na pewno kwiatowego pyłku, który ma prozdrowotne właściwości.

Zupełnym przypadkiem właśnie dziś w naszym Ogrodzie można było spotkać rój pszczelej rodziny. Był niesamowity! Zadomowił się przy jednej z altan. Niestety na chwilę obecną nie posiadamy wolnych działek do przydzielenia ;) wiec pszczela rodzina musiała się wyprowadzić. Na szczęście w gronie naszych Działkowców jest Pan Lucjan, jako pszczelarz da im nowy, bezpieczny dom na obrzeżach naszego miasta. Jesteśmy dumni z naszego Działkowca i pod wielkim wrażeniem całej sytuacji. Serdecznie dziękujemy za otoczenie pszczelej rodziny ogromną opieką! Naszym Działkowcom udało się zrobić kilka zdjęć nietypowej przeprowadzki.

Może i nie mamy wolnych działek, ale posiadamy hotele dla owadów  i w naszym Ogrodzie każdy owad może znaleźć swoje M.

 

 

Ewa Bartoszewicz                                                   

ROD im. Piasta Kołodzieja w Białymstoku

 


 

11 lipca 2020

Powrót na stronę główną