kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza     

Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

Spotkanie z przedstawicielami Gminy Wasilków - 13.02.2018

 

 W dniu 13 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Okręgu Podlaskiego w osobach Prezesa OZP PZD Andrzeja Bojko i pracowników biura Okręgu z Zastępcą Burmistrza Wasilkowa Panem Piotrem Karolem Bujwickim. Spotkanie dotyczyło głównie inwestycji polegającej na budowie ścieżki rowerowej, a w przyszłości drogi, pomiędzy Białymstokiem a Wasilkowem, która biegnie wzdłuż ogrodów im. Towarzystwa Przyjaciół Białegostoku i im. Emilii Plater oraz wpływu powyższej inwestycji na ich funkcjonowanie. Na spotkaniu został także poruszony temat budowy ulicy Stromej w Nowodworcach, która przebiega obok ROD "Jaroszówka" oraz bieżących problemów, z którymi borykają się ogrody znajdujące się na terenie Gminy.

Istotna była także część spotkania, na której rozmawiano o przyszłości i rozwoju ogrodów działkowych w Gminie Wasilków. Jest to kwestia niezwykle ważna, głównie z uwagi na rozbudowujące się osiedle Dolina Cisów. Wśród jego mieszkańców istnieje ogromne zainteresowanie nabyciem prawa do działki w ROD. Niestety, istniejące obecnie w Wasilkowie ogrody, już od wielu lat nie dysponują żadnymi wolnymi działkami. Przedstawiciele Gminy Wasilków i Okręgu Podlaskiego PZD wspólnie uzgodnili, że podejmą próbę ustalenia, czy istnieje możliwość wygospodarowania nowego terenu pod ogród działkowy na terenie Gminy Wasilków i jeśli tak, to w którym miejscu.

 

MK


 

06 marca 2018

Powrót na stronę główną