Białystok - Łomża - Suwałki

Polski Związek Działkowców

Okręgowy Zarząd Podlaski

Stanowisko działkowców z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ASTER” w Łomży przyjęte podczas Walnego Zebrania - 17.05.2017

Działkowcy z ROD ”ASTER” w Łomży, stanowczo protestują przeciwko medialnym atakom na ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych i nasze stowarzyszenie, którym jest Polski Związek Działkowców. Wydawało by się, że z chwilą uchwalenia ustawy o ROD w oparciu o obywatelski projekt, działkowcy będą mogli w spokoju uprawiać swoje działki. Tymczasem w różnego rodzaju mediach, w tym w TVP, pojawią się artykuły i wypowiedzi próbujące podważać konstytucyjność ustawy oraz szkalujących naszą organizację. Ich autorzy w sposób tendencyjny i jednostronny przedstawiają jednostkowe zdarzenia, próbując na tej podstawie zdyskredytować całe stowarzyszenie. W tym celu chyba specjalnie wyszukują frustratów, którzy łamiąc przepisy związkowe, przedstawiają się jako jedyni sprawiedliwi.
My w Łomży mamy jak na razie szczęście, że możemy w spokoju uprawiać swoje działki, ale solidaryzujemy się ze stanowiskami statutowych organów naszego stowarzyszenia oraz tymi ogrodami i działkowcami, którzy muszą odpierać ataki medialne i walczyć o dobre imię naszego związku. Autorom tych nieprawdziwych informacji zwracamy uwagę na wymaganą dziennikarską rzetelność przy zbieraniu materiałów do publikacji. Sfrustrowanym działkowcom radzimy zastosować się do przepisów związkowych i dokonywanych wyborów przez większość działkowców w ich ogrodzie lub poszukać podobnego sobie towarzystwa poza Polskim Związkiem Działkowców.

 

 

Przewodniczący Walnego Zebrania
Sławomir Kordas

 


 

28 sierpnia 2017

Powrót na stronę główną

kom. 577 761 183

             85 732 22 58

podlaski@pzd.pl www.pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców        ul. Ciołkowskiego 2/5      Okręgowy  Zarząd   Podlaski                    15-245   Białystok     

 

        UWAGA - wjazd na parking od ul. Mickiewicza