OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Najnowsze ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Strona główna

Okręg Podlaski PZD

APEL
Okręgowej Rady Podlaskiej
do działkowców i zarządów ROD w sprawie pomocy dla uchodźców z Ukrainy

11 marca 2022

Wszyscy jesteśmy poruszeni obrazami, które docierają do nas zza wschodniej granicy Polski. Od  wybuchu wojny już 1,5 mln uchodźców przybyło do naszego kraju uciekając przed bombardowaniami i przemocą, często zostawiając swoich mężów, ojców i synów którzy walczą o niepodległość Ukrainy.

 

Porusza nas również reakcja naszego społeczeństwa. Jak szacują niektóre instytucje, 75% polaków zaangażowało się w niesienie pomocy tym, którzy szukają schronienia w naszej ojczyźnie. Jako działkowcy również z oddaniem i zaangażowaniem organizujemy pomoc i wspieramy organizacje, które specjalizują się w niesieniu pomocy humanitarnej w sytuacjach kryzysu. 


Musimy jednak pamiętać, że wsparcie którego udzielamy będzie potrzebne w dłuższej perspektywie czasu. Nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć kiedy zakończy się obecny koszmar wojny.

 

Dlatego Okręgowa Rada Podlaska PZD apeluje do zarządów ROD oraz kolegiów prezesów ROD w Podlaskim o omawianie możliwości udzielania pomocy uchodźcom w dłuższej perspektywie. 

 

Okazją do podjęcia tego tematu będą posiedzenia zarządów i spotkania przed walnymi zebraniami. Propozycje będzie można przedstawić działkowcom w trakcie zbliżających się Walnym Zebrań Sprawozdawczych. Szczególnie należy rozważyć możliwość współpracy z lokalnymi samorządami, które koordynują pomoc humanitarną oraz wiedzą jaka konkretnie pomoc jest w danej chwili potrzebna. 

 

Działając w ramach struktur Polskiego Związku Działkowców, wspólnie z władzami samorządowymi zadbajmy o to aby nasze wysiłki w udzieleniu pomocy tym którzy uciekają przed wojną były przemyślane, skuteczne i niosły rzeczywiste wsparcie. 


Okręgowa Rada Podlaska 
Polskiego Związku Działkowców
11 marca 2022 roku.

 

 

 


 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com