Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251

ofkpodlaski@pzdpodlaski.pl

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

 Jak dojechać?

O nas

Dla zarządów ROD

Ogłoszenia

Z życia Okręgu

Porady prawne

Porady ogrodnicze

Komisja Rewizyjna

Szkolenia

Kontakt

projekt strony:  Filip Roman

Uwaga: w sprzedaży już najnowszy – styczniowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku, z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu rzetelnej wiedzy ogrodniczej, wypełnione mnóstwem atrakcyjnych i aktualnych tematów! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

 

Spójnie i harmonijnie zaprojektowana działka może w każdym swoim wnętrzu posiadać roślinne elementy reprezentacyjne, zwracające uwagę, zachwycające i godne podziwu. Doradzamy, jakie gatunki i odmiany warto dobierać do takich miejsc, oraz jak je aranżować, aby uzyskać spektakularny efekt!

 

 

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Ubezpieczenie altan ogrodowych”, „Czy działkowiec musi uczestniczyć w kosztach inwestycji w ROD, jeśli się na nią nie zgadza”, „Zezwolenie sądu na zawarcie umowy przeniesienia prawa do działki”.

 

 

Kontynuując temat zmian klimatu i wynikających z tego potrzeb odpowiednich działań, przybliżamy kwestie gromadzenia w ogrodach  deszczówki – najlepszej wody do podlewania roślin, której wykorzystanie pozwoli ograniczyć koszty związane z nawadnianiem a także poprawić plon i kondycję roślin. W tym artykule skupiamy się na temacie odpowiedniego doboru wielkości i rodzaju zbiornika do gromadzenia wody deszczowej.

 

 

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Tańszy prąd dla ROD – warunki skorzystania z przywilejów”, „Spotkanie z delegacją śląskich działkowców”, „Kolejne granty w ramach konkursu ARiMR”, „Inwestycje i remonty w ROD w 2021 r.”, „Narada instruktorów”.

 

 

Krzewy owocowe powinny być stałym elementem ogrodu. Trudno się temu dziwić – są łatwe w uprawie, wcześnie wchodzą w okres owocowania i dają bardzo zdrowe owoce. Wiele z nich należy do tzw. superowoców, które chronią nasz organizm przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi i nowotworowymi. Polecamy gatunki i odmiany, które szczególnie warto uprawiać na działce, tym bardziej że oferta szkółkarska jest co roku coraz ciekawsza i obejmuje wiele wartościowych nowości!

 

Poza tym w numerze m.in.:
 

● Rady na czasie – dbamy o drzewa zimą.

Ile potrzeba nasion na sezon?

Zero waste w działkowej praktyce.

Ziołowe przepisy na ból gardła.

Kalendarz prac pasiecznych w styczniu.

● Urządzamy ptasią ostoję na działce.

● Polecamy pyszne i odżywcze potrawy wegetariańskie!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu i ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 


 

20 grudnia 2022

Czytajcie „działkowca”!

Okręg Podlaski PZD

Strona główna

Wszystkie ogłoszenia

Najnowsze ogłoszenia

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

                                              Polski Związek Działkowców

     Menu

       OKRĘG PODLASKI