OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Najnowsze ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Strona główna

Jednostka Krajowa PZD

Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 15 marca 2022 roku w sprawie odbywania walnych zebrań i konferencji delegatów ROD w 2022 roku 

15 marca 2022

Krajowy Zarząd PZD na posiedzeniu w dniu 15 marca br. po tym jak na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 lutego br. zniesiona została większość obostrzeń, podjął uchwałę nr 102/2022 w sprawie odbywania walnych zebrań i konferencji delegatów ROD w 2022 roku, zgodnie z którą rodzinne ogrody działkowe od dnia dzisiejszego zyskały możliwość odbywania walnych zebrań i konferencji delegatów ROD w 2022 roku.

 

Należy zatem przypomnieć, że zgodnie z treścią § 58 ust. 2 Statutu PZD wszystkie walne zebrania (konferencje delegatów) ROD powinny się odbyć do dnia 15 maja 2022 r. Odstępstwa od tego terminu, dopuszczalne jest wyłącznie za zgodą okręgowego zarządu wyrażoną w formie uchwały.

 

Aktualnie do dnia 31 marca 2022 r., a więc do dnia obowiązywania ww. rozporządzenia, działkowcy i organy PZD zobowiązani są do zachowania w trakcie walnych zebrań (konferencji delegatów) wymogu dotyczącego obowiązku zakrywania nosa i ust.

 

Mimo stopniowego znoszenia obostrzeń, w dalszym ciągu nie należy jednak wykluczać ryzyka dalszego rozwoju epidemii i przywrócenia obostrzeń, powodujących trudności w funkcjonowania organów PZD w ostatnich latach. Zarządy ROD muszą mieć wobec tego świadomość, że nieprzeprowadzenie walnego zebrania w ROD w bieżącym roku jest niedopełnieniem statutowych obowiązków przez zarząd ROD. Dlatego też korzystając z aktualnie dobrej sytuacji epidemicznej, wszystkie walne zebrania powinny zostać przeprowadzone zgodnie ze statutowym terminem.

 

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

 

 


 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com