OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Najnowsze ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Strona główna

Jednostka Krajowa PZD

Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 22 marca 2022 roku w sprawie broszury „Uprawa warzyw pod osłonami”

22 marca 2022

W Okręgach PZD dostępna jest już broszura  „Uprawa warzyw pod osłonami”. Wydawnictwo wpisuje się w promowaną przez Polski Związek Działkowców uprawę na działkach w ROD własnych warzyw, owoców i ziół.

 

Prowadzenie upraw ogrodniczych i zamiana wypielęgnowanych trawników na warzywniki ma szczególne znaczenie obecnie - w dobie rosnącej inflacji i szybkiego wzrostu cen żywności. Dlatego w trosce o nasze rodziny musimy wrócić do zasadniczej, socjalnej funkcji ogrodów działkowych, czyli do uprawy  własnych warzyw, owoców i wspieranie w ten sposób domowych budżetów.

 

Warzywa, zioła i owoce z własnej działki są nie tylko tańsze niż te kupowane w sklepie, ale też zdrowsze i bezpieczniejsze, bo uprawiane bez nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin.

 

W broszurze  „Uprawa warzyw pod osłonami”  znajdują się wszelkie niezbędne informacje i wskazówki, w jaki sposób uprawiać własne warzywa wcześniej, niż pozwalają na to warunki pogodowe w naszym klimacie. Osłony zapewniają bowiem roślinom optymalne warunki wzrostu i rozwoju, a działkowcom dobre plony, chroniąc uprawy przed anomaliami pogody.

 

Z wydawnictwa można się dowiedzieć, jakie miejsce będzie najlepsze do postawienia szklarni, tunelu, czy inspektów, na co zwracać uwagę dokonując wyboru rodzaju osłony oraz co i w jaki sposób w nich uprawiać. W broszurze znajdują się także informacje, jakie są zalecenia w Regulaminie ROD na temat uprawy roślin pod osłonami.

Broszura jest bezpłatna dla działkowców. Została wydana w 100 tys. egzemplarzy ze środków KR PZD.

 

KZ PZD apeluje do Zarządów ROD o szybki kontakt z Okręgami, pobranie należnych egzemplarzy i rozprowadzenie ich wśród działkowców, którzy uprawiają lub planują uprawiać warzywa na swoich działkach.

 

Ważne jest, aby działkowcy, jak najszybciej mogli skorzystać z cennych wskazówek znajdujących się w broszurze „Uprawa warzyw pod osłonami”.

 

W przygotowaniu jest już kolejne wydawnictwo, także pomocne w prowadzeniu własnych upraw ogrodniczych. Będzie ono poświęcone uprawom w skrzyniach i pojemnikach. 

 

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

 

Warszawa, 22 marca 2022 roku

 

 


 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com