OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Z życia Okręgu

Strona główna

17 września 2018

Obchody Okręgowego Dnia Działkowca 2018

W dniu 8 września br, na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego ASTER w Łomży, odbyły się Okręgowe Dni Działkowca 2018. Wpisały się w program obchodów jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.


Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Okręgowego Zarządu Podlaskiego, a następnie odegranie hymnów: państwowego i Zielona Rzeczpospolita.


Prezes Okręgu Podlaskiego PZD Pan Andrzej Bojko przywitał zaproszonych gości: przedstawicieli władz miejskich, samorządowych, parlamentarzystów oraz aktyw związkowy okręgu. W swoich wystąpieniach Prezydent Miasta Łomża Pan Mariusz Chrzanowski i poseł ziemi Łomżyńskiej Pan Lech Kołakowski złożyli działkowcom życzenia z okazji święta i podkreślili rolę i znaczenie rodzinnych ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej.

 

Przedstawiciele władz i organizacji zaproszonych na uroczystość przyłączyli się do tych życzeń. Dla upamiętnienia obchodów Okręgowych Dni Działkowca, które odbyły się po raz pierwszy w Łomży, posadzono drzewo okolicznościowe.

 

Następnie wręczono zasłużonym działkowcom odznaczenia związkowe i ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych przez Okręgowy Zarząd Podlaski PZD. Nagrody i dyplomy otrzymali laureaci konkursów: Rodzinny Ogród Działkowy 2018, Wzorowa Działka 2018 i Najpiękniejsza Działka 2018. Prezes OZP Pan Andrzej Bojko wręczył puchar ufundowany Zarządowi ROD ASTER za upowszechnianie programu ogrody otwarte na społeczność lokalną. Rozstrzygnięto także konkursy na najlepszą nalewkę i najpyszniejsze ciasto.

 

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół TABOR pod kierownictwem Pani Teresy Dzięgielewskiej. 


Po zakończeniu części oficjalnej goście zwiedzali ogród, oglądali wystawę plonów działkowych oraz prace artystyczne działkowców z ROD ASTER: Pana Marka Palińskiego, Pani Teresy Grodzkiej, Pani Bernardy Smolińskiej i Pani Stanisławy Babińskiej.
Uroczystości zakończył poczęstunek i wspólna zabawa przy muzyce.

 

Jan Płoński

 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com