OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Z życia Okręgu

Strona główna

07 listopada 2022

Podlaskie ogrody podpisały kolejne umowy z ARiMR w ramach projektu wsparcia finansowego ROD

W dniu 3 listopada 2022 r., w siedzibie Biura Wsparcia Inwestycyjnego ARiMR w Białymstoku, doszło do podpisania kolejnych trzech umów z ogrodami, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach konkursu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.

 

Ogrody, których projekty zostaną zrealizowane w związku z podpisanymi umowami, to: ROD "Pszczółka" w Wysokiem Mazowieckiem, ROD "Sosenka" w Łapach oraz ROD "Ekologiczny" w Białymstoku. Łączna kwota na jaką opiewa uzyskane przez te ogrody dofinansowanie, to 288 360 zł. 

 

Inwestycjami zaplanowanymi w ROD "Pszczółka" są: wymiana części ogrodzenia wraz z obsadzeniem go roślinami miododajnymi, zamontowanie jego kropelkowego nawadniania, zakup zbiornika na deszczówkę i wykonanie instalacji zbierającej wody opadowe, a także zakup rębaka i tablic edukacyjnych.

 

ROD "Sosenka" uzyskane środki zamierza przeznaczyć na utworzenie łąki kwietnej z hotelami dla owadów i budkami lęgowymi dla ptaków, zakup kompostownika oraz urządzeń do rozdrabniania gałęzi, modernizację linii energetycznej oraz remont ogrodzenia zewnętrznego.

 

Natomiast w ROD "Ekologiczny" zostaną wykonane inwestycje polegające na utworzeniu łąki kwietnej, wykonaniu hoteli dla owadów, budek lęgowych i karmników dla ptaków oraz budowie części ogrodzenia ROD. W ramach uzyskanego grantu zakupione zostaną również kompostowniki, gabloty edukacyjne.

 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com