OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Najnowsze ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Strona główna

Okręg Podlaski PZD

Prezydent Łomży ogłosił nabór wniosków o przyznanie dotacji, z których będą mogli skorzystać działkowcy.

22 maja 2023

Prezydent Miasta Łomża ogłosił nabór wniosków o przyznanie dotacji na zadania celu publicznego związane z budową lub modernizacją infrastruktury ogrodowej w Rodzinnych Ogrodach Działkowych znajdujących się na obszarze Miasta Łomża.  Realizacja dofinansowanego zadania inwestycyjnego powinna wpływać na poprawę warunków korzystania z ROD przez działkowców lub zwiększać dostępność społeczności lokalnej do tego ROD.

 

W ramach tegorocznego budżetu na wsparcie łomżyńskich ROD przeznaczono 50.000 zł.

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Grobla" planowane jest wdrożenie kolejnego etapu budowy sieci elektrycznej, które umożliwi podłączenie do sieci działek z tych części ogrodu, które dotychczas pozbawione były dostępu do tego medium.

Na terenie ogrodu "Aster" planujemy zrealizować kolejny etap modernizacji sieci wodociągowej ogrodu. Będzie on polegał na wymianie rur stalowych na PE z wykonaniem indywidualnych przyłącz do działek. Umożliwi to bezawaryjne działanie wodociągu i zapewni dostarczenie wody pod odpowiednim ciśnieniem do działek w odległych częściach ogrodu. Z uwagi na duży i kosztowny zakres zaplanowanych prac, ich realizacja będzie możliwa przy finansowym wsparciu samorządu Miasta Łomża – informuje prezes ROD "Aster" w Łomży, Jan Płoński.

 

W ostatnich trzech latach łomżyńskie ogrody działkowy otrzymały z budżetu miasta Łomża wsparcie finansowe w wysokości 56.000 złotych. Środki te zostały przeznaczone zarówno na modernizację przestarzałej infrastruktury ogrodowej, jak również na jej wymianę.

 

JAKUB WRÓBLEWSKI

źródło: wspolczesna.pl

 


 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com