OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Najnowsze ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Strona główna

Okręg Podlaski PZD

Czytajcie „działkowca”! - kwietniowy numer już w sprzedaży

22 marca 2022

Wiosna wkracza na dobre do ogrodów, to czas aby zająć się działką, przywrócić jej blask po zimie i przygotować do nowych upraw. A niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji ogródka będzie z pewnością kwietniowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie pomysłów na modernizację działki, świątecznych inspiracji lub też najlepszych metod na ochronę roślin przed szkodnikami i chorobami. W sam raz na rozpoczynający się sezon!

 

 

● Ostatnie wydarzenia w kraju i na świecie wywołują duży niepokój. Jednocześnie stale rosnące ceny sprawiają, że zakup świeżych owoców i warzyw to znaczne obciążenie domowego budżetu. Tymczasem działka w ROD, oprócz rekreacji, daje możliwość pozyskania plonów, które polepszą sytuację materialną oraz wzbogacą naszą dietę! Zachęcamy i podajemy liczne zalety własnych upraw owoców i warzyw na działkach. Polecamy też nowoczesne metody uprawy, zwiększające plony, poprawiające estetykę ogródka i zdrowotność roślin!

 

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania: „Czy nabycie prawa do działki następuje z chwilą podpisania umowy, jej zatwierdzenia, czy uzyskania członkostwa w PZD?”, „Czy można uzyskać zwolnienie z opłat ogrodowych w związku ze sporadycznym przebywaniem na działce?”.

 

 

● Zmiany klimatyczne będą w coraz większym stopniu negatywnie oddziaływać na wiele dziedzin życia, w tym na nasze zdrowie. Doradzamy, co możemy sami zrobić na działce, aby nasz niekorzystny wpływ na środowisko był minimalny. Polecamy też w tym celu korzystanie z programów PZD, takich jak „Otwarty Program Klimatyczny PZD”, „Bioróżnorodność na działkach w ROD” oraz „Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, w których zawarte są liczne zasady właściwego postępowania.

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Regulacja stanu prawnego gruntów ROD nadal trwa”, „PZD współpracuje z ARiMR”, „Pieniądze dla ROD”, „Persona non grata”, „Porady prawne na stronach internetowych PZD”, „Spalanie nie jest sposobem na pozbycie się odpadów”.

 

 

 

● Przedstawiamy program ekologicznej ochrony roślin na działkach w 2022 roku. Polecamy w nim preparaty oraz metody zwalczania chorób i szkodników bezpieczne dla człowieka oraz zwierząt na działce. Priorytetem w ochronie roślin powinna być bowiem ochrona naturalnego środowiska oraz uzyskiwanie z działki owoców i warzyw bezpiecznych oraz wartościowych!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – ściółkujemy uprawy na działce.

● Uprawiamy własne grzyby w ogródku.

● Budujemy ekologiczne, żwirowe nawierzchnie.

● Poznajemy produkty pszczele – mleczko pszczele.

● Polecamy najlepsze odmiany nektaryn!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

 

Zapraszamy do lektury!

 

 


 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com