OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Porady ogrodnicze

Najnowsze porady

Strona główna

22 lutego 2023

Czytajcie „działkowca”!

Uwaga: Nie przegapcie najnowszego – marcowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie wiele praktycznych porad i inspiracji w sam raz na rozpoczynający się sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

 

Z nadejściem nowego sezonu wegetacyjnego zastanawiamy się nad zmianami w ogrodzie. Gdzie i jakie kwitnące rośliny chcemy wprowadzić, sezonowe czy bylinowe? Przedstawiamy zalety i wady każdej z tych grup, a także pomagamy wybrać te niezawodne w uprawie, tolerujące warunki związane ze zmianami klimatu, a jednocześnie wpisujące się w aktualne ogrodowe trendy!

 

 

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Przedawnienie roszczeń związanych z prawem do działki”, „Zgoda małżonka nieposiadającego prawa do działki na zawarcie umowy przeniesienia prawa dzierżawy działkowej”, „Darowizna działki w ROD”.

 

 

Kontynuując temat zmian klimatu i wynikających z tego potrzeb odpowiednich działań, przybliżamy kwestie opłacalności gromadzenia w ogrodach deszczówki – najlepszej wody do podlewania roślin, której wykorzystanie pozwoli ograniczyć koszty związane z nawadnianiem a także poprawić plon i kondycję roślin.

 

 

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Walne zebrania w ROD w 2023 r.”, „Zarządy ROD przed walnymi zebraniami”, „Lista rankingowa V etapu konkursu ARiMR”, „Dotacje PZD”, „Uwaga azbest!”, „Nowa broszura ogrodnicza dla działkowców”, „Regulacja stanu prawnego gruntów ROD”.

 

 

Krzewy owocowe wymagają corocznego cięcia. Taki zabieg pozytywnie wpływa na ich kondycję i owocowanie. Najlepiej wykonać go właśnie w marcu, a intensywność i technika cięcia zależą od wieku krzewu, gatunku, odmiany, sposobu prowadzenia. Wyjaśniamy jak ciąć takie gatunki jak borówka wysoka, jagoda kamczacka, agrest, porzeczka czarna, czerwona i biała.

 

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – ruszamy z siewami.
● Stosujemy zaprawy nasienne.
● Kiedy zdejmować zimowe osłony?
Zwierzęta w ROD – wyjaśniamy zasady. 
● Tworzymy własną łąkę kwietną.
Kalendarz prac pasiecznych w marcu.
● Polecamy pyszne i odżywcze potrawy ze szpinaku!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!


Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury! 

 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com