OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Porady ogrodnicze

Najnowsze porady

Strona główna

cięcie winorośli
26 września 2023

Czytajcie „działkowca”!

Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – październikowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania na działce jesienią, inspiracje związane np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalne kompozycje lub elementy małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

 

Jesień to najlepsza pora na zakładanie żywopłotów, szczególnie z gatunków liściastych, niezimozielonych, z tzw. gołym korzeniem, których oferta w tym czasie jest bogata i atrakcyjna cenowo. Opisujemy m.in. różne rodzaje żywopłotów i funkcje jakie mogą spełniać w ogródku. Doradzamy jak je sadzić i przygotować pod nie teren. Polecamy też najlepsze gatunki i odmiany krzewów odpowiednich na żywopłoty, wraz z m.in. zalecanymi rozstawami nasadzeń.

 

 

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Zmiana nazw stron umowy przeniesienia prawa do działki”, „Nabycie prawa do działki a obowiązki podatkowe”, „Odpowiedzialność za przewrócone drzewo”.

 

 

Przedstawiamy reportaż z ROD „Róża” w Słupcy – zwycięzcy konkursu krajowego „Najlepszy ROD Roku 2023”. Aktywność zarządu ROD i zaangażowanie samych działkowców to kluczowe czynniki, które przyczyniają się do wzorowego funkcjonowania tego ogrodu oraz zyskiwania dobrej opinii wśród lokalnej społeczności i władz. ROD „Róża” w Słupcy to doskonały przykład dla ogrodów w całej Polsce!

 

 

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Krajowe Dni Działkowca Warszawa 2023”.

 

 

Zachęcamy do własnej uprawy warzyw na działkach! Podajemy liczne, przemawiające za tym argumenty, jak np. wysoka wartość odżywcza i cenne walory zdrowotne, świeżość i najwyższa jakość produktów, możliwa do uzyskania tylko w warunkach ekologicznej uprawy w ogródku. Ważne są też względy ekonomiczne – własne uprawy to duże oszczędności dla domowego budżetu, szczególnie przy panującej drożyźnie. Z pewnością warto spróbować, bo to przecież same korzyści!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – jesienne przygotowanie gleby.

● Polecamy naturalne nawozy mineralne.

● Sadzimy pełne odmiany tulipanów.

● Uprawiamy jagodę kamczacką – eliksir życia!

● Prace w pasiece w październiku.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i oryginalne potrawy z dyni!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com