OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Porady ogrodnicze

Najnowsze porady

Strona główna

cięcie winorośli
23 października 2023

Czytajcie „działkowca”!

Pełnia jesieni to najlepszy czas na przygotowanie ogródka do zimy. A najnowszy, listopadowy numer „działkowca” będzie najlepszym przewodnikiem podczas jesiennych prac oraz źródłem cennych inspiracji związanych z uprawą i zagospodarowaniem działki! To również dogodna pora na zamówienie prenumeraty „działkowca” na kolejny rok z gwarancją stałej ceny i bezpłatną dostawą. Warto przy tym skorzystać z pakietu korzyści dla prenumeratorów!

 

 

Zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw hortiterapii! Jest to coraz popularniejsza dziedzina nauki, wykorzystująca zajęcia w ogrodzie i samo przebywanie wśród roślin do poprawy zdrowia człowieka i relacji międzyludzkich, a znakomitą okazją do tego jej użytkowanie działki w ROD! Doradzamy co można robić, aby w pełni czerpać korzyści z ogrodu w zakresie terapeutycznym. Polecamy też kilka praktycznych ćwiczeń!

 

 

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Hulajnogi elektryczne w ROD”, „Zwrot zapłaconych opłat ogrodowych a wygaśnięcie prawa do działki”, „Brak rozwodu a prawo do działki w ROD”.

 

 

Wraz ze wzrastającą świadomością ekologiczną działkowców, w rodzinnych ogrodach działkowych pojawia się coraz więcej inwestycji mających na celu ochronę środowiska naturalnego i przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatycznych. Na zwiększenie liczby inwestycji ekologicznych w ogrodach w ostatnim czasie miał wpływ projekt grantowy ARiMR pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Podajemy przykłady realizacji takich inwestycji w różnych ROD. To doskonałe inspiracje w tym zakresie dla ogrodów w całej Polsce!

 

 

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze niezwykle ważny i aktualny temat „Planowanie przestrzenne – projekt rozporządzenia zagraża ROD”, polecamy też nowy poradnik „Warzywnik dla każdego”.

 

 

Początkujący działkowcy pragną nieraz uzyskać szybki efekt dekoracyjny w nowo przejętym ogródku. Doradzamy krok po kroku, jak można szybko i sprawnie stworzyć działkę efektowną, a jednocześnie funkcjonalną, dostarczającą nam cennych plonów. Przestrzegamy też przed najczęściej popełnianymi błędami, związanymi m.in. z wymogami Regulaminu ROD.
 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – chronimy rośliny przed zimą.

● Warzywa liściowe retro wracają do ogródka.

● Polecamy rośliny na poprawę nastroju.

● Sadownicza nowinka – malina nordycka!

● Prace w oczku wodnym w listopadzie.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i oryginalne potrawy korzystne dla wzroku!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!
 

Zapraszamy do lektury!

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com