OKRĘG PODLASKI

     MENU

                                             Polskiego Związku Działkowców

Okręg Podlaski Polskiego Związku Działkowców

Porady ogrodnicze

Najnowsze porady

Strona główna

27 grudnia 2023

Czytajcie "działkowca"! - numer styczniowy

Uwaga: w sprzedaży pojawił się już styczniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej! Oprócz aktualnych porad i wiadomości, znaleźć w nim można m.in. wiele wspaniałych inspiracji na nadchodzący sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

 

Przestrzegamy przed uprawą na działkach roślinnych gatunków inwazyjnych, które rozmnażają się zwykle szybko i efektywnie, zajmując wciąż nowe tereny. Wyjaśniamy na czym polega ich szkodliwość dla środowiska przyrodniczego, gospodarki a także zdrowia człowieka. Przedstawiamy najgroźniejsze gatunki inwazyjne. Doradzamy też jak skutecznie z nimi walczyć.

 

 

W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Czy działkowiec musi uczestniczyć w kosztach inwestycji w ROD, jeśli się na nią nie zgadza”, „Czy zarząd ROD może dokonać przyłączenia osoby trzeciej do sieci ogrodowych?”, „Kto nie może zostać wybrany do organów ROD i prawa wyborcze małżonków”.

 

 

Zachęcamy do zakładania łąki kwietnej z ziołami – to oryginalne i modne rozwiązanie, łączące piękne z pożytecznym. Przedstawiamy najlepsze do tego celu gatunki jednoroczne, dwuletnie a także byliny. Doradzamy kiedy i jak zakładać taką łąkę oraz jak ją pielęgnować. Zamieszczamy też kilka gotowych projektów ziołowych łąk!

 

 

Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „W obronie ogrodów: Stanowisko KR PZD w sprawie potrzeby zabezpieczenia praw działkowców w aktach wykonawczych do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym”, „Nowe konkursy dla działkowców”.

 

 

 

Korzyści z własnej uprawy owoców, warzyw i ziół są niewątpliwe – to dostęp do taniej, bezpiecznej i zdrowej żywności! Doradzamy jak najlepiej wykorzystać uprawowe możliwości działki, np. poprzez umiejętne rozmieszczenie różnych upraw i harmonijne połączenie w spójną całość o funkcjach użytkowych i dekoracyjnych. Przedstawiamy też gotowe projekty takich rozwiązań!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zaplanuj działania przed sezonem.

● Uprawiamy azalie w domu.

● Warzywna ciekawostka – bakłażan etiopski.

● Uwaga na mykotoksyny w warzywach i owocach.

● Przedstawiamy zasady uprawy biodynamicznej.

● Jiaogulan – pnącze na długie życie.

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

projekt strony:  Filip Roman

Kontakt

Szkolenia

Komisja Rewizyjna

Porady ogrodnicze

Porady prawne

Z życia Okręgu

Ogłoszenia

Dla zarządów ROD

O nas

 Jak dojechać?

Polski Związek Działkowców 

Okręgowy Zarząd Podlaski

 

ul. K. Ciołkowskiego 2/5

15 - 245 Białystok

wjazd od ul. Mickiewicza

Sekretariat

tel. 577 761 183 / 85 732 22 58

podlaski@pzd.pl

 

 

Ośrodek Finansowo Księgowy

tel. 694 757 251; 728 855 757

ofkpodlaski@gmail.com